کارشناسی خودرو تسلا ۳، حکایت از نرمی و نازکی رنگ دارد

مدل تسلا ۳ دارای دو موتور مستقل الکتریکی با دیفرانسیل چهار چرخ، چرخ های ۲۰ اینچی، ترمز و تعلیق پایین برای کنترل کامل، در کلیه شرایط آب و هوایی می باشد. و یک اسپویلر فیبر کربن باعث افزایش پایداری در سرعت های بالا می شود، همه این امکان را به مدل ۳ می دهد تا در زمان ۳.۲ ثانیه از ۰-۶۰ مایل در ساعت سرعت بگیرد.

خودرو تسلا مدل ۳ از پرفروش ترین خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۱۸ بوده است. اما امروز خبر خوبی برای تسلا مدل ۳ نیست، ما فکر می کردیم که مشکلات Tesla Model 3 به خصوص پس از Tianan Krige، صاحب خدمات محافظت از رنگ AP3 و متخصص محافظت از رنگ، که گفته بود که مشکلات احتمالاً فقط یک سکسکه تولید بوده است. شاید! اما این سکسکه به اروپا حمل شده و به تازگی به صاحبان جدیدی تحویل داده شده است که از این موضوع بسیار ناراضی هستند. مانند جونی ساولائینن، او تسلا مدل ۳ خود را در ۲۹ مارس دریافت کرد و یک ماه بعد، در ۲۹ آوریل، متوجه شد که رنگ آن از بین رفته است. هنگامی که او از مشکل رنگ به فروشگاه تسلا شکایت کرد، فقط به او گفته شده که رنگ خودرو جزء گارانتی نیست.

واضح است که ساولائولین از شنیدن این موضوع خوشحال نبود و از اتاق بازرگانی فنلاند درخواست کارشناسی خودرو کرد و نتیجه برای تسلا خوب نبود. در این گزارش آمده است که نقاشی ناقصی در اطراف رکاب های جلو و عقب، از قسمت زیر دربها وجود دارد که تعبیه دربها و دریچه ها نامناسب باعث به آسیب رساندن به رنگ روی دربها شده است.

طراحی قوس های چرخ نیز به این آسیب ها کمک می کند، زیرا چرخ ها اجازه می دهند سنگ های کوچک روی رنگ پرتاب شوند. احتمالاً سنگهای گل آلود می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند، اما مطمعناً آیرودینامیک و دامنه خودرو را بدتر می کند. آزمایشات ضخامت نشان داد که رنگ یکنواخت نیست. در بعضی از نقاط به طور متوسط ​​۱۰۶ میکرون،بسیار پایین تر از میانگین صنعت ۱۱۰ تا ۱۵۰ میکرون است. اما بدتر اینکه بعضی مناطق تقریباً ۷۰ میکرون رنگ داشتند. این گزارش حتی ادعا می کند که در بیشتر مناطق آسیب دیده، رنگ “بسیار پایین تر از محدوده تحمل ارائه شده از تولید کننده است”.

بیشتر بدانید:

اگر این امر به دلیل عجله در تحویل واحدهای Model 3 در ابتدا بود، احتمالاً تسلا باید شروع به رسیدگی به این موضوع به شیوه ای بهتر از گفتن اینکه خسارت ها ایجاد ضمانت نمی شوند شود! ساوولایین تأکید می کند که او تنها نیست، و حدود ۱۵ صاحب دیگر در مورد همین مسائل شکایت دارند. آنها احتمالاً از این شرکت برای اتومبیل جدید شکایت می کنند. در حال حاضر شرکت تسلا به او ۵،۳۰۰ خسارت پرداخت کرده است.

 

منبع: thedrive