کیلس یا ریموت در خودرو

اولین نمونه‌ کیلس در سال ۱۹۸۰ در خودروی فورد، کنتیننتال و لینکلن مورد استفاده قرار گرفت. کمپانی فورد نام این سیستم را ورود بدون کلید یا کیلس نامید.

کیلس

نمونه های اولیه کیلس

این سیستم‌ ها دارای یک صفحه کلید بودند که بر روی دستگیره درب راننده قرار داشت و دارای پنج دکمه بود. راننده با وارد کردن کد مخصوص می‌توانست وارد خودرو شود و بعد از آن باید کد دیگری را وارد میکرد تا موتور روشن شده و درب‌های دیگر باز شود.

مرسدس AMG GT

کیلس امروزی چگونه کار میکند؟

کیلس سیستمی است که به وسیله آن می‌توان بدون استفاده از کلید مکانیکی سنتی، یک قفل را باز کرد و یا علاوه بر باز کردن قفل، خودرو را روشن کرد. شما نیازی نیست برای وارد شدن به خودرو کلیدهای خود را از جیب خارج کنید و یا بر روی کنترل از راه دور دکمه‌ای را فشار دهید. این سیستم طوری طراحی شده است که تنها با نزدیک شدن به خودرو، فعال شده و اقدامات بعدی را به صورت اتوماتیک انجام خواهد داد. این سیستم زمانی که به خودرو نزدیک می‌شوید، سیگنال‌های ارسالی از ریموت کنترل را دریافت کرده و قفل درب‌های اتومبیل را باز می‌کند. سیستم برق خودرو را فعال شده. و تا زمانی که راننده دکمه روشن و خاموش بر روی داشبورد را فشار دهد، خودرو روشن میشود. بنا به مدل و طراحی این سیستم، بر روی ریموت کنترل سیستم دکمه‌هایی هم وجود دارند که به وسیله آن می‌توانید از راه دور خودرو را روشن کرده و یا درب صندوق عقب را باز کنید.

نکته مهم:حال اگر خودرو بصورت فابریک دارای این سیستم باشد، بدین معنیست که ایموبلایزر ریموت در ecu تعریف شده و این حتی می تواند عاملی برای ایمنی خودرو باشد.

کیلس

در اکثر کیلسهای غیرفابریک این امکان وجود دارد که بتوانید خودرو را از راه دور نیز روشن و خاموش کنید. درصورتیکه در کیلس فابریک، روی دستگیره درب راننده (و بسته به نوع و مدل ماشین حتی روی سایر درب ها) یک دکمه تعبیه شده که با نزدیک شدن به خودرو و فشردن آن، قفل درب باز شده و می توانید درب را باز کنید.

با نصب کیلس استارتر زمانی که شما به خودرو نزدیک می‌شوید، این سیستم فعال شده و وقتی دستگیره درب را لمس می‌کنید قفل باز شده و می‌توانید وارد اتومبیل شوید. برای این که راحت‌تر دستگیره درب را پیدا کنید؛ بر روی دستگیره‌ها یک لامپ ال ای دی کوچک نصب می‌شود؛ که در تاریکی بسیار مفید بوده و به کمک آن می‌توانید به راحتی دستگیره درب را پیدا کنید. سیستم کیلس استارتر در فصول سرد سال، کاربرد زیادی خواهد داشت. با استفاده از آن می‌توانید از راه دور موتور خودرو را روشن و یا خاموش کنید. همچنین با گرم کردن خودرو در روزهای سرد، از همان لحظه اول سوار شدن به خودرو، می‌توانید از بخاری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: